fbpx

Blog

Portfolio / inspiracje  / Jakie wybrać kwiaty na wesele we wrześniu?

Jakie wybrać kwiaty na wesele we wrześniu?

Szykujesz się na wesele we wrześniu, ale jeszcze nie wybrałaś swojej oprawy florystycznej? Kwiaty to piękny element ślubu i wesela, który warto uwzględnić w wielu momentach ceremonii i wesela – od dekoracji kościoła przez bukiet ślubny, wianek czy dekoracje sali weselnej (być może  w Kopalni Soli w Wieliczce?). Jakie kwiaty na wesele we wrześniu będą dobrym wyborem? Najważniejsze, żebyś wybrała kwiaty, które najbardziej Ci się podobają. Jeżeli chcesz postawić na sezonowe kwiaty, co świetnie sprawdza się przy ślubach rustykalnych czy boho, wrzesień i sierpień oferuje wiele ciekawych ślubnych rozwiązań. Zobacz kwiatowe inspiracje na wrześniowe wesele:

 

Chryzantemy

Jeżeli myślisz, że chryzantemy nie nadają się na ślub, pamiętaj, że to jedynie mit! To piękne, kolorowe kwiaty które wspaniale wpiszą się w kompozycję wesela we wrześniu. Świetnie sprawdzają się w nieregularnych kompozycjach, a mnogość kolorów oznacza dużą elastyczność.

Agapanty

Jego nazwa pochodzi od greckich słów „agape” – miłość oraz „anthos” – kwiat. To piękne, zwane także lilia afrykańską kwiaty, w fioletowo-białych barwach,  które świetnie sprawdzą się w wielu elementach stylizacji wesela we wrześniu.

Astry

Symbolika astrów przedstawia bardzo ciekawy punkt widzenia na miłość – wyrażają radość z faktu, że obdarowywana osoba jest kochana. Dodatkowo są świadectwem optymizmu – świetny wybór na kwiaty na wesele we wrześniu, prawda?

Dalie 

Dalie to piękne, pochodzące z Ameryki Środkowej kwiaty z rodziny astrowatych. Częściej występują w ogrodach i na rabatach, niż w ślubnych wiankach, jednak nie ma wcale powodu, dla którego miałoby tak być. To piękne kwiaty, które świetnie spradzą się przy weselu we wrześniu w stylu rustykalnym i innych. Symbolizują radość i serdeczność.

 

Niezależnie, na jakie kwiaty na wesele we wrześniu się zdecydujesz, pamiętaj, żeby wykorzystywać je w nieoczywistych miejsach, wybrać kompozycje i kwiaty, które najbardziej podobają się właśnie Wam, a nie innym – nawet, jeżeli nie będą wrześniowe.  Zapraszamy – zobaczcie też inne inspiracje na blogu WINSA Konsultanci Ślubni Kraków!

No Comments
Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.