fbpx

Blog

Portfolio / inspiracje  / Kwiaty na wesele w sierpniu – jakie wybrać?

Kwiaty na wesele w sierpniu – jakie wybrać?

Sierpień to Wasz szczęśliwy miesiąc i myślicie o ślubie właśnie w tym pięknym, letnim miesiącu? Jednym z elementów dekoracji, o którym musicie pomyśleć, jest oprawa florystyczna. Kwiaty na wesele w sierpniu – oprawa sali weselnej, dekoracje kościoła, a może też wianek i bukiet ślubny? Jedynie od Ciebie zależy, jak mocno chcesz akcentować kwiatami swój ślub i wesele. To piękny dodatek, który możesz wykorzystać na wiele sposobów – zobacz, jakie kwiaty świetnie nadadzą się na wesele w sierpniu.

Róże

Zaczniemy od niekwestionowanie najbardziej popularnego wyboru – róż. Róże świetnie sprawdzają się jako kwiaty na wesele w sierpniu– ich ogromna popularność nie jest źródłem przypadku. Róże są symbolem miłości, przez co doskonale sprawdzają się jako kwiaty weselne – w każdym zastosowaniu.

Gerbery

Czerwone gerbery, podobnie, jak róże, również symbolizują miłość, ale także piękno, szacunek i uznanie – doskonały wybór na kwiaty w sierpniu na wesele, prawda? Białe gerbery są wyrażeniem hołdu, co również świetnie wpasowuje się w weselny klimat, a niebieskie luksusu – jeżeli interesuje Cię wesele w luksusowym stylu, niebieskie gerbery będą tego pięknym symbolicznym podkreśleniem.

Lwie paszcze

Czy wiedzieliście, że w wiktoriańskiej Anglii lwie paszcze były tradycyjnymi kwiatami wyrażającymi zapowiedź zaręczyn? Z kolei według starożytnych Greków i Rzymian, skąd kwiaty te najprawdpodobniej pochodzą, są skuteczną obroną przed złymi mocami – były sadzane przed bramami zamków. To także świetne kwiaty na wesele w sierpniu!

Słoneczniki

Słoneczniki to wspaniałe kwiaty, które wyrażają ciepło, szczęście i zabawę – to wspaniałe kwiaty na wesele w sierpniu, ale też podczas każdego innego miesiąca roku. Ich duży rozmiar możesz wykorzystać jako atut w wiele kreatywnych sposobów – podczas wesela, ale także podczas innych eventów lub dekoracji. To bardzo wdzięczny kwiat!
Oczywiście nie musisz ograniczać się do sezonowych kwiatów podczas planowania swojego wesela – najważniejsza jest kreatywność i realizacja swoich weselnych marzeń! Zobacz też wianki ślubne z żywych kwiatów – świetny dodatek dla wesel w lecie i podczas wiosny.
1 Comment
  • Edyta
    listopada 14, 2019 at 4:15

    Interesujący artykuł, wielu ciekawych rzeczy można się
    dowiedzieć.

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.