fbpx

Blog

Portfolio / inspiracje  / Jak zabawić dzieci na weselu lub przyjęciu? – Nasi Mali Goście.

Jak zabawić dzieci na weselu lub przyjęciu? – Nasi Mali Goście.

 

 
Jak zabawić dzieci podczas przyjęcia weselnego, urodzinowego czy z okazji Dnia Dziecka? To ważne pytanie, z którym bardzo często boryka się wielu rodziców planujących przyjęcie dla swoich pociech. Pytanie to także nurtuje Pary Młode organizujące swoje przyjęcie weselne z udziałem dzieci. Dlatego właśnie dzisiaj przed pięknym Dniem Dziecka przygotowałam dla Was kilka istotnych wskazówek. 
 
Wskazówki te pomogą Wam przygotować się do każdego rodzaju przyjęcia, którego uczestnikami będą najmłodsi goście. Zaproponuję Wam kilka pomysłów na to jak w prosty i szybki sposób można sprawić, aby dzieci były szczęśliwe i zaabsorbowane dobrą zabawą. Zadbam równie dziś o to, abyście organizując przyjęcia dla dzieci lub z udziałem dzieci, oszczędzili sobie zmartwień i stresu. Dzięki temu, mam nadzieję, że dzieci i dorośli będą mogli spędzić wspólnie każde przyjęcie w niezapomnianej atmosferze.
 
1. Osobny stolik dla dzieci – pozwólcie najmłodszym gościom na przyjęciu czuć się wyjątkowo. Przygotujcie dziecięcy stolik w taki sposób jak dorosłych, dodając mu zabawnych dekoracji i serwując na nim specjalne menu dziecięce już od pory obiadowej. Doskonałe będą sprawdzać się proste dania, które dzieci dobrze znają i na co dzień chętnie spożywają oraz atrakcyjne bukiety skomponowane z jadalnych owoców. Na deser zorganizujcie dla dzieci gigantyczne misy wypełnione smakołykami. Koniecznie zadbajcie o dużą ilość kolorowych, zdrowych soków, które dzieci samodzielnie będą mogły pić w lekkich kubkach z zabawnymi słomkami. 
 
2. Kącik do zabawy – zadbajcie o bezpieczne miejsce dla dzieci do zabawy, w którym będzie można zorganizować dla nich wiele atrakcji i konkursów. Dzieci w każdym wieku kochają zabawki, gry i malowanki. Przygotujcie dla dzieci kredki, ołówki, naklejki i kartony, które dzieci z przyjemnością wykorzystają do dobrej zabawy. Stwórzcie centrum sztuki i rzemiosła z licznymi nagrodami za najlepsze rysunki i prace. Dziewczynki mogą zrobić piękną biżuterię a chłopcy ulepić wspaniałe puchary sportowe. Dla najmłodszych uczestników przyjęcia można również przygotowanie wcześniej kilka zestawów klocków lego, puzzli, lub gier planszowych dostosowanych odpowiednia do wieku.
 
3. Miejsce w ogrodzie do aktywności fizycznej – przygotujcie dla dzieci alternatywne zajęcia na świeżym powietrzu. Gdy odbywa się przyjęcie w ogrodzie lub jest piękna, słoneczna pogoda trudno dzieci utrzymać w wewnątrz naszego domu czy lokalu. Warto wcześniej pomyśleć o zorganizowaniu dla nich piłki do grania, rakietek do różnych gier, hula hop, skakanek, kolorowej kredy do malowania na betonie czy też wiaderek, łopatek do zabawy w piaskownicy. W ogrodzie dzieci mogą budować latawiec, zabawić się w przyrodnika odkrywającego różne rośliny, owady i zwierzęta lub stać się poszukiwaczami skarbów. Skarbami lub nagrodami w projektowaniu budowli z piasku mogą być różnego rodzaju smakołyki, lizaki, lody lub drobne prezenty dla dzieci.
 
4. Dmuchanie baniek mydlanych – pamiętacie bańki mydlane z dzieciństwa? To nie tylko rewelacyjna atrakcja dla najmłodszych na każdym przyjęciu, ale także bańki mydlane pozwalają stworzyć romantyczną atmosferę i kolorowe tło do zdjęć, szczególnie zdjęć ślubnych. Więc śmiało, po głównym daniu na przyjęciu postawcie na stoliku dziecięcym kubki z płynem do robienia baniek mydlanych, aby każdy maluch mógł dołączyć się do dobrej zabawy i być współtwórcą niezapomnianych zdjęć. 
 
5. Niech dzieci staną się supergwiazdami – użyjcie jednego z dostępnych pomieszczeń, jako miejsca do super produkcji filmowej lub fotograficznej. Pozwólcie dzieciom stać się na moment wielkim DJ-em, piosenkarzem, aktorem, tancerzem, ulubionym sportowcem. Przygotujcie dla nich ciekawe rekwizyty. Poproście osobę z kamerą lub fotografa, aby ich specjalne występy i dobrą zabawę uchwycili na pięknych zdjęciach lub przygotowali w videoklipie z podkładem muzycznym, które można będzie pod koniec przyjęcia pokazać pozostałym gościom.
 
6. Muzyka dla dzieci – zaproponujcie DJ-owi lub zespołowi o zadedykowanie kilku specjalnych piosenek dla dzieci, ewentualnie sami włączcie muzykę dla dzieci w osobnym pomieszczeniu podczas ich przyjęcia. Taniec pozwoli dzieciom wyszaleć się i wyciszyć. Taniec najmłodszych gości z Parą Młodą będzie nie tylko dla dzieci specjalnym wydarzeniem, ale także ten urokliwy moment ślubu będzie mógł być zarejestrowany przez fotografa tworząc naprawdę niezwykłe zdjęcia. 
 
7. Zatrudnienie profesjonalisty – rozważcie zatrudnienie wykwalifikowanych opiekunów do dzieci lub animatorów zabaw, które nie tylko zorganizują świetną zabawę dla dzieci, ale także będą dbać o ich bezpieczeństwo podczas przyjęcia i w razie potrzeby czuwać wówczas, gdy dzieci pójdą spać. Na wszelkiego rodzaju przyjęciach dla dzieci lub z udziałem dzieci świetnie sprawdzą się: przebrani za postacie z bajek aktorzy, magicy, klauni, karykaturzyści, instruktorzy tańca, makijażystki do artystycznego malowania buzi lub malarze do tatuaży dziecięcych, brzuchomówcy, osoby do skręcania zwierzątek z balonów i robienia waty cukrowej. Zatrudnienie profesjonalisty to także łatwy sposób by nie tylko sprawić dzieciom dużo radości i szczęścia, ale także to dobry pomysł, aby wszyscy dorośli goście mogli cieszyć się bez stresu z przyjęcia. 
 
8. Stylizacja przyjęcia dla dzieci – warto pamiętać, iż dzieci uwielbiają każde drobne, a często nawet oryginalne szczegóły takie jak małe pudełka, torebki, kubki, bileciki, czapeczki czy okulary, na które czasem dorośli nie zwracają uwagę. Te wszystkie drobne szczegóły dla dzieci można pięknie spersonalizować oraz połączyć motywem przewodnim w cudowną całość stylistyczną i kolorystyczną przyjęcia. Będzie to niezwykle ważny atrybut szczególnie dla przyjęcia weselnego. Atrybut, który pomoże nam „dopieścić” stylistycznie końcowy efekt przyjęcia weselnego, podkreślając go dodatkowym jakże wspaniałym dziecięcym blaskiem maleńkich szczegółów.
 
Fot. Internet.
 
Jak widzicie pomysłów na przyjęcia dla dzieci lub z udziałem dzieci może być bardzo wiele. To od nas dorosłych zależy, czy dzieci będą się dobrze bawić i cudownie spędzać czas podczas różnego rodzaju przyjęć. Wierzę, że wspaniałych pomysłów nikomu nie zabraknie. Trzymam za to kciuki!


Z okazji Dnia Dziecka samych cudownych chwil wszystkim życzę!
 
Be Inspired,
Dorota Nowakowska
Konsultant Ślubny Winsa
www.winsa.pl 
 
No Comments
Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.